ДАНІ ПРО ВЛАСНИКІВ КОМПАНІЙ СТАЛИ ВІДКРИТІШІ ІНФОРМАЦІЯ ПРО БЕНЕФІЦІАРІЇВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПАНІЙ ОПРИЛЮДНЕНА НА ЄДИНОМУ ДЕРЖАВНОМУ ПОРТАЛІ ВІДКРИТИХ ДАНИХ

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив про приєднання України до Глобального реєстру бенефіціарних власників і відкриття даних про власників компаній. Інформація про бенефіціаріїв українського бізнесу опублікована на Єдиному державному порталі відкритих даних.
На думку прем'єра, відкриті дані - це основа побудови прозорої і ефективної держави, а також потужне джерело розвитку комерційних і громадських проектів. У зв'язку з цим ЗМІ та громадськість може вільно використовувати і аналізувати ці відкриті дані для публічного контролю, а IT- бізнес - для створення нових інтернет-сервісів та проектів.
Технічна реалізація відкриття даних була здійснена в ході спільної роботи Державного агентства з питань електронного врядування і Міністерства юстиції. Україна стала першою країною у світі, яка приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарних власників - ініціативи Transparency International щодо сприяння прозорості й запобігання корупції.