БАНКИ КІПРУ ІСТОТНО МІНЯЮТЬ ПРАВИЛА РОБОТИ З РАХУНКАМИ ОФШОРНИХ КОМПАНІЙ

Закриватимуть рахунки компаній, що не ведуть реальної діяльності, а при відкритті рахунку потрібно буде розкрити джерела грошей кінцевих бенефіціарів

1 червня банки на Кіпрі, за інформацією зарубіжних ЗМІ, отримали циркуляр Центробанку країни, який наказував закрити рахунки офшорних компаній, які засновані на Сейшельських островах, Британських Віргінських островах, в Белізі і інших острівних територіях Карибського моря. Появу цього документа пов'язують з тим, що на початку травня на Кіпр приїжджали представники OFAC (департаменту Мінфіну США з контролю за іноземними активами). В цілому ж, історія із закриттям офшорних рахунків закономірна і відбувається в рамках плану BEPS (Base Erosion and Profit Shifting). Це ініціатива ЄС, і її мета - покласти край відходу від податків і домогтися податкової та фінансової прозорості.

За неофіційною інформацією, рахунки офшорних компаній почали закривати вже 4 червня. А для відкриття рахунків в банках Кіпру потрібно буде дотримуватися нових вимог, які будуть поширюватися як на кіпрські компанії, так і на іноземні та на фізичних осіб. Зокрема, для кіпрських компаній рахунки відкриваються при наданні інформації про клієнта щодо кінцевого бенефіціарного власника, включаючи обгрунтування джерела доходів і добробуту. Банк має право вимагати копії паспорта, податковий номер, банківські та професійні рекомендаційні листи, виписки з прибуткового податку, за рахунками в інших банках, а також посилання на публічні джерела щодо діяльності та біографії. Повідомляється, що банки будуть відкривати рахунки переважно компаніям з «присутністю на Кіпрі» (з реально діючими офісами).

Що стосується іноземних компаній, то відкривати для них рахунки будуть тільки за умови одночасного виконання наступних вимог: компанія повинна вести бухгалтерську звітність та надавати її банку, повинна мати активи, такі як інвестиції в акції або інші цінні папери, повинна бути афілійована з кіпрською компанією, у якій є рахунки в цьому банку.


Експерти проводять прямі аналогії між недавніми подіями в банківській системі Латвії з масового закриття і заморожування офшорних рахунків і які нині відбуваються на Кіпрі.