Новини законодавства

Які документи посвідчують особу та хто має право їх перевірити

В Мін'юсті нагадали,що у період карантину заборонено знаходитись на вулицях без документів, що посвідчують особу.

Такі документи поділяються на два види:

1)документи, що посвідчують особу й підтверджують громадянство України:

- паспорт громадянина України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну;

- тимчасове посвідчення громадянина України

2) документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:

- посвідчення водія;

- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

- посвідка на постійне проживання;

- посвідка на тимчасове проживання;

- картка мігранта;

- посвідчення біженця;

- проїзний документ біженця;

- посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

- проїзний документ особи, якій надано додатковий захист.

Хто має право вимагати в людини посвідчення особи?

"Перелік суб'єктів, які мають право перевіряти документи, що посвідчують особу, є дуже широким.

Розпочнемо з того, що здійснювати перевірку документів особи має право поліцейський. При чому, він не має права вилучати документ, який пред'являє йому особа, у тому числі, й паспорт", - зазначають в Мін'юсті.

Також визначено випадки, коли документи, що посвідчують особу, надаються нотаріусам, банкам, роботодавцю і так далі.

2020-04-30 184 Детальніше

Після 28 квітня не потрібно масово нести документи держреєстраторам

Із 28.04.2020 р. діють вимоги Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі - Закон), який передбачає також нові правила надання держреєстратору інформації про кінцевих бенефіціарних власників (далі - КБВ) юросіб.

Тож Мін'юсту довелось розвінчати декілька міфів, які поширені серед бізнес-спільноти.

Міф №1: необхідно терміново бігти до держреєстратора для оновлення інформації про КБВ, інакше на керівника юрособи буде накладено штраф.

В частині обов'язкового подання інформації про КБВ норми Закону почнуть працювати не 28.04.2020 р., а пізніше - з моменту набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юридичної особи. Поки що такий наказ не прийнято. Тримісячний строк для оновлення інформації про КБВ почне спливати лише після набрання чинності таким наказом. До цього моменту держреєстратори проводять усі реєстраційні дії у звичайному режимі. Отже, поки що не потрібно штурмувати державних реєстраторів з проханнями оновити інформацію про КБВ.

Міф №2: необхідно кожного разу при зверненні до держреєстратора подавати структуру власності юрособи, нотаріально засвідчені копії паспортів КБВ.

Надавати додаткові документи для реєстрації змін до відомостей про юрособу (наприклад, структуру власності, нотаріально засвідчену копію паспорта КБВ тощо) вимагатимуть лише при зміні інформації про КБВ. В усіх інших випадках процедура реєстрації залишається без змін.

Міф №3: із 28.04.2020 р. потрібно подавати безліч нових документів, у тому числі таких, які ще не затверджено. Будуть одні відмови в реєстрації.

До дня набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження форми та змісту структури власності юрособи (який, знову ж таки, поки що не підписаний), подавати держреєстратору документи для встановлення відомостей про КБВ, у т. ч. і нотаріально засвідчених копій їх паспортів, не вимагають. Як і раніше, поки що достатньо заповнити необхідну інформацію у відповідній заяві.

2020-04-30 173 Детальніше

Будівельна Амністія

Державна архітектурно-будівельна інспекція України розробляє Порядок введення в експлуатацію самовільно побудованих об'єктів, який буде затверджено наказом Мінрегіону у рамках так званої будівельної амністії.

2015-02-02 573 Детальніше