Юридичним особам необхідно зареєструвати своїх бенефіціарів

Кінцеві і перехідні положення Закону визначають, що юридичні особи, зареєстровані до набирання чинності Законом, повинні представити державному реєстраторові дані про свого кінцевого вигодонабувача (вигодонабувачів), у тому числі кінцевого вигодонабувача (вигодонабувачів) їх засновника, якщо засновник - юридична особа, впродовж шести місяців з дня набирання чинності цим Законом.

Тобто юридичним особам для цього відведений термін до 26 травня 2015 року включно. В зв'язку з цим поважно відзначити, що Законом також був доповнений КУАП новим складом адмінправопорушення, що передбачає адміністративну відповідальність за ненадання юридичною особою державному реєстраторові інформації про вигодонабувача (вигодонабувачів) юридичної особи. Такий штраф може бути накладений на керівника юридичної особи або на особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчий орган). Розмір штрафу - від трьохсот до п'ятисот НМДГ.

Тому ігнорування розпорядження про представлення таких відомостей державному реєстраторові призведе до адміністративної відповідальності.