Самобуд можна узаконити!


Згідно із Законом № 92-VIII з 1 лютого по 31 грудня 2015 можна безкоштовно за результатами технічного обстеження пройти процедуру прийняття в експлуатацію:

1) індивідуальних (садових) житлових будинків, садових і дачних будинків, господарських та присадибних будівель і споруд, побудованих в період з 5 серпня 1992 по 12 березня 2011 року;
2) громадських будівель, а також будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що належать до I та II категорій складності, за умови, що вони побудовані до 12 березня 2011 року.

При цьому на відміну від діючих до 31 грудня 2013 правил, уточнено, що технічне обстеження житлових, садових і дачних будинків загальною площею до 300 кв. м, а також господарських і присадибних будівель і споруд площею до 100 кв. м проводиться в ході їх технічної інвентаризації.

Також Законом звільнені власники та користувачі земельних ділянок, на яких споруджені об'єкти самовільного будівництва, від штрафних санкцій за виконання будівельних робіт без дозволу, а також за експлуатацію будівель і споруд, не прийнятих в експлуатацію.